Питання

 • Вартість реєстрації торговельної марки складається з:

  (1) сум обов'язкових офіційних платежів (державних зборів і мита). Розміри державних зборів залежать від позначення (кольорове чи ні), кількості заявників (один чи декілька), кількості класів МКТП (детально про те, що таке МКТП можна дізнатися за посиланням). Державне мито становить 85,00 грн. (для резидентів) та 200,00 дол. США (для нерезидентів).  

  (2) вартості послуг за користування сервісом. За ці послуги можна не сплачувати, якщо вистачає послуг його базової версії. 

  Наприклад, за подачу через сервіс заявки на некольорову торговельну марку в одному класі МКТП на ім'я одного заявника-резидента слід сплатити державний збір 3200,00 грн. Пізніше на етапі реєстрації ТМ потрібно сплатити 600,00 грн. державного збору + 85,00 грн. державного мита. 

  Якщо плануєте замовити офіційний пошук або прискорене проведення експертизи від УКРПАТЕНТу, скористатися послугою експертного діловодства від сервісу чи іншими не обов'язковими послугами - виникнуть додаткові витрати

  Отримайте детальну калькуляцію та графік платежів для Вашої торговельної марки в Telegram-боті.

 • Міжнародна класифікація товарів і послуг (МКТП) – це подібна до КВЕДів або Митного класифікатора класифікація, що використовується при реєстрації торгових марок. Використання МКТП є обов’язковою умовою для реєстрації торговельної марки. Всі товари і/або послуги, для яких планується зареєструвати ТМ, повинні бути згруповані у відповідні класи МКТП. В основу групування покладений принцип однорідності товарів і послуг.

  Охорона надається тільки для тих товарів (послуг), для яких зареєстрована торговельна марка. Наприклад, якщо Ви реєструєте ТМ для товарів 9-го класу (електроніка), то будь-хто може зареєструвати це позначення в 20-му класі (меблі) чи для послуг 36 класу (фінансові послуги, страхування). 

  Від кількості класів МКТП, до яких покласифіковані товари і послуги, залежать розміри державних зборів та додаткових послуг УКРПАТЕНТу. Важливо правильно підібрати класи МКТП, тому що розширити перелік товарів та послуг за поданою заявкою на ТМ або за зареєстрованою ТМ неможливо.

  Класів МКТП всього 45. 

  1-34 класи МКТП – це товарні класи. Наприклад, до 25-го класу відносяться одяг, взуття, наголовні убори, до 29-го – м’ясо, птиця, риба, молоко та молочні продукти, до 30-го – хліб та хлібобулочні вироби, кондитерська продукція та ін.

  Послуги покласифіковані в 35-45 класах МКТП. Наприклад, 35-й клас – послуги оптової та роздрібної торгівлі, а 41-й клас МКТП – це клас до якого згруповані послуги з навчання, освіти, виховання, розваг та ін. 

  Підберіть потрібні класи МКТП через систему підбору за посиланням

  Як правильно підібрати класи МКТП читайте у нашому блозі тут

 • Так! Через наш сервіс Ви можете самостійно зареєструвати Вашу торговельну марку, при цьому не заплатити ані копійки вартості послуг. Через Telegram бота сервіса Mister-Register Ви можете безкоштовно провести пошук і подати заявку на реєстрацію торговельної марки, здійснювати діловодство за поданими заявками, у тому числі відстежувати всі строки.  

  Якщо Ви не впевнені щодо результатів пошуку (наприклад, знайшлась така, але трішки не така торговельна марка), Ви можете замовити послугу Надання висновків щодо пошуку і наш спеціалст надасть рекомендації із оцінкою ймовірності отримання відмови в реєстрації. Далі, в Telegram-боті сервіса Mister-register та на сторінці Вашої заявки Ви будете отримувати всі вхідні документи від відомства, а оригінал свідоцтво Ви отримаєте Укрпоштою.

  Деякі документи будуть потребувати Вашої відповіді протягом визначеного терміну (сплата чергового збору, надання додаткової інформації тощо), яку Ви також зможете надати через наш сервіс.

  Якщо Ви хочете щоб ми все зробили за Вас - замовляйте послугу Діловодство за заявкою при подачі заявки.

 • Законодавством не встановлені строки реєстрації торговельних марок. 

  Наразі стандартна процедура експертизи заявок на реєстрацію ТМ триває не менше 18-24 місяців. Можна провести експертизу за прискореною процедурою за 8-10 місяців. 

  Замовити прискорення можна не раніше, ніж через 3 місяці з моменту подання заявки. Дана опція - платна послуга закладу експертизи. Її вартість залежить від кількості класів МКТП та від самого знаку: комбінований (текст та зображення) чи не комбінований (тільки текст чи тільки зображення).  

  Отримайте детальну калькуляцію та графік платежів для Вашої торговельної марки в Telegram-боті.

 • Зараз послуги сервісу доступні виключно в Telegram-боті Mister-Register (@misterregisterbot). Добавляйте бота в Telegram і обирайте бажану послугу. Далі бот підкаже Вам що робити. В будь-який момент Ви можете підключити людину-консультанта за домомогою команди /help. Перелік всіх команд бота:

  • /start
  • /find - пошук торговельної марки
  • /register - подання зяавки на реєстрацію торговельної марки
  • /calc - отримати калькуляцію вартості реєстрації торговельної марки та графік платежів
  • /watch - моніторинг схожих торговельних марок
  • /owner - моніторинг всіх торговельних марок певного власника
  • /expire - нагадування та продовження строків дії патентів та свідоцтв
  • /pay - поповнити рахунок
  • /plan - змінити тарифний план
  • /myapps - мої заявки на торговельні марки
  • /help - підключити консультанта

  Також ми вже працюємо над WEB-інтерфейсом, щоб Ви могли користуватись послугами сервісу і через сайт.

 • Загалом краще вибрати автоматичний пошук. Користуйтесь ручним пошуком, якщо знаєте навіщо це Вам. 

  Автоматичний пошук серед усіх зареєстрованих та поданих на реєстрацію торговельних марок знайде ідентичні, співзвучні, подібні та по-різному транслітеровані позначення. 

  Опція автоматичного пошуку збереже час та гроші. Користувачу не потрібно підбирати варіанти написання позначення, самостійно їх транслітерувати, формувати різні пошукові запити та проводити за ними пошуки.  

  Ручний пошук призначений для професійних користувачів, які мають досвід їх проведення. Він передбачає формування пошукових запитів самим користувачем з використанням спеціальних символів (наприклад, заміни одного чи більше символів) та логічних операторів (ТА, АБО та інших). Транслітерація при ручному пошуку не здійснюється.  

  Наприклад, за запитом “пиксель” при виборі опції ручного пошуку будуть знайдені лише ідентичні позначення “пиксель”, а транслітеровані ідентичні за звучанням та змістом позначення не будуть показані.  

  Автоматичний пошук окрім ідентичного позначення “пиксель” знайде і всі можливі схожі варіанти: “pixel”, “піксель”, “пікс”, “пиксель +”, “піксель tv”, “glorypixel”, “pixelfresh games”, “фиксель” та інші, які за певних умов можуть стати перешкодою для реєстрації торговельної марки.

 •  

  Опції

  Самостійне діловодство

  Експертне діловодство

  у Вас чи Вашої довіреної особи має бути ЕЦП

  перевірка заявки патентним повіреним

  нагадування про строки сплати державного мита та зборів, надання реквізитів для сплати 

  нагадування про строки відповідей на повідомлення та запити закладу експертизи (УКРПАТЕНТу), надання шаблонів для відповідей

  комунікація з УКРПАТЕНТом, відповіді на повідомлення та запити експертизи

  сплата державних зборів та мита онлайн 

  отримання оригіналу свідоцтва через бажаний поштовий сервіс 

  складання мотивованої відповіді на можливу  попередню відмову в реєстрації торговельної марки чи можливе заперечення третьої особи проти реєстрації торговельної марки

  Більш детально:

  При самостійному діловодстві подання заявки на знак здійснюється з використанням електронно-цифрового підпису (ЕЦП) заявника або його довіреної особи. Заявник на всіх етапах експертизи, незалежно від обраного тарифного пакету, отримуватиме від сервісу супровід, який полягає у нагадуванні про строки сплати державних зборів та мита, строки надання відповідей на повідомлення та запити експертизи, наданні шаблонів для відповідей та реквізитів для сплати.  Оригінал свідоцтва на торговельну марку за самостійно поданими заявками буде отриманий безпосередньо від УКРПАТЕНТу на зазначену під при поданні заявки адресу для листування. 

  Подання заявки через сервіс крім її подання передбачає подальше експертне діловодство за заявкою через представника - патентного повіреного та не вимагає наявності у заявника ЕЦП. Експертне діловодство передбачає навіть попередню перевірку заявки перед поданням.  Заявнику не потрібно слідкувати за строками відповідей на повідомлення експертизи. Він отримуватиме лише нагадування про необхідність сплати державних зборів та мита (з наданням реквізитів для сплати), а також звіти від патентного повіреного про стан діловодства за заявкою. Заявнику не потрібно турбуватися про дотримання строків відповідей на запити та повідомлення УКРПАТЕНТу. Оригінал свідоцтва на торговельну марку за поданими через сервіс заявками буде отриманий безпосередньо від патентного повіреного через зручний для заявника поштовий сервіс.

 • Прискорювати експертизу торговельних марок доцільно лише у випадках нагальної потреби - коли без охоронного документу (свідоцтва) на торговельну марку неможливо здійснити певні потрібні для Вас чи Вашого бізнесу дії. 

  Це можуть бути такі випадки:

  Опис

  Примітка

  зареєструвати доменне ім'я в зоні .ua 

  Правилами реєстрації домену .ua передбачено, що  доменні імена другого рівня в ньому реєструються на підставі свідоцтва на торговельну марку

  надати дозвіл (видати ліцензію) на використання торговельної марки 

  Надання дозволів (видача ліцензій) на використання торговельної марки здійснюється її власником.

  здійснити захист своїх прав у випадку використання торговельної марки третіми особами без Вашого дозволу 

  Лише власник має право забороняти неправомірне (тобто без його дозволу) використання торговельної марки третіми особами

  боротися з підробками при імпорті/експорті товарів під Вашою маркою 

  Лише зареєстровані в Україні торговельні марки можуть вноситися їх власниками до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності з метою боротьби з підробками та недопущення їх введення у вільний обіг в Україні

  відповідати вимогам бізнес-партнерів, контрагентів та інших суб'єктів

  Наприклад, реєстрація торговельної марки вимагається потенційними інвесторами чи є умовою виходу на маркетплейс, участі у комерційних заходах, тендерах тощо 

 • Заявниками і власниками торговельної марки можуть бути одна чи декілька фізичних та/або юридичних осіб.   

  Якщо Ви - фізична особа-підприємець (ФОП), то подавати заявку слід від себе як від фізичної особи, тому що фізичні особи є суб'єктами права інтелектуальної власності, а ФОП - ні.

  Юридичні та фізичні особи-резиденти України можуть подавати заявки на торговельні марки самостійно або через представників (довірену особу, в тому числі патентного-повіреного). Нерезиденти України можуть подавати знаки на реєстрацію лише через патентних повірених. 

 • Офіційний пошук - це додаткова платна послуга закладу експертизи (УКРПАТЕНТу). Він проводится по всім зареєстрованим та поданим на реєстрацію торговельним маркам за всіма процедурами (національній та міжнародній).  

  Спеціалісти УКРПАТЕНТу підберуть варіанти написання словесної частини позначення, транслітерують її,  сформують пошукові запити та проведуть за ними пошуки.  Вони також покласифікують всі зображувальні елементи торговельної марки (якщо такі в ній є) за спеціальною класифікацією та проведуть окремий пошук.

  У результаті Ви одержите офіційний звіт про пошук, який буде містити відомості про всі тотожні та схожі позначення. 

  Вартість офіційного пошуку залежить від кількості класів МКТП та від типу позначення: комбіноване (текст та зображення) чи не комбіноване (тільки текст чи тільки зображення), а також строку надання послуги (3 чи 7 робочих днів).  

  Отримайте детальну калькуляцію вартості офіційного пошуку для Вашої торговельної марки в Telegram-боті.

 • Готові будувати власний бренд? Важливим кроком є реєстрація знаку. Пропонуємо ознайомитися з вимогами до позначень. 

  Які позначення можна подавати на реєстрацію:

  Тип позначення

  Опис

  Примітка

  Приклад

  Не комбіновані 

  Тільки написи

  слова, літери, цифри, власні імена, фірмові найменування та їх поєднання тощо  літерами будь-якого алфавіту 

   

  Олексій Сердюк 

  Київське 25

   

  Двовимірні зображення 

  стилізовані зображення предметів, тварин, рослин, людей, геометричних фігур, небесних тіл та ін.

  Об'ємні зображення

  Слід подавати у ракурсі, який дає можливість уявити весь знак в цілому+додаткові проекції (за необхідності)

  Комбіновані 

  Написи та зображення  

  поєднання будь-яких написів та зображень 

   

  кольорові 

  Комбіновані і не комбіновані 

  Будь-які комбіновані та не комбіновані знаки в будь-якому кольорі чи поєднання кольорів 

  без кольору 

  Комбіновані і не комбіновані

  Будь-які комбіновані та не комбіновані знаки в будь-якому кольорі чи поєднання кольорів 

  Які позначення можна подавати на реєстрацію, але є але:

  Опис

  Примітка

  Приклад

  Із зазначенням дати 

   

  Можна, але  потрібно буде надати інформацію, яка підтверджує право заявника її вказувати (наприклад, витяг з реєстру, з інформацією про рік заснування компанії)

  Із включенням гербів, офіційних/ контрольних/, гарантійних/ пробірних клейм, печаток, офіційних назв держав, міжнародних організацій та ін.

  Можна, але за умови наявності спеціальної згоди їх власників. Такі елементи не будуть охоронятися. 

  назви відомих в Україні творів/  персонажі з них/їх фрагменти чи цитати 

  Можна, але за умови отримання дозволу від авторів чи їх правонаступників

   

   

   

  прізвища/імена/

  псевдоніми/похідні від них, портрети і факсиміле відомих в Україні осіб 

  Можна, але за умови отримання від них згоди 

   

  (факсиміле В.Ющенка)

  які відтворюють промислові зразки, права на які належать іншим особам Можна, але за умови отримання згоди від їх власників 

  Будь-який промисловий зразок, права на який належить іншій особі. 

  Відомості про зареєстровані в Україні промислові зразки можна знайти за посиланням.

  які зображують/імітують державці символи (емблеми), офіційні/контрольні/гарантійні/пробірні клейма, печатки, офіційні назви держав, їх міжнародні літерні коди, емблеми та найменування (у тому числі скорочені) міжнародних організацій та ін. Можна, але в якості елементів, що не охороняються та за наявності згоди відповідного компетентного органу Наприклад: , ,

  Чого в позначеннях краще уникати:

  Опис

  Примітка

  Як не слід  робити

  Як доцільно зробити 

  попереджувальних маркувань 

  Попереджувальними маркуваннями є ®, ТМ «торговельна марка», «зареєстрована торговельна марка» та ін.

   

  описових/

  загальновживаних/оманливих написів

  Ними є написи або зображення, які вказують на товари чи послугу, на їх якість, склад та ін.

   

   

  Які позначення не можна подавати на реєстрацію (наслідок - в реєстрації ТМ буде відмовлено):

  Опис

  Примітка

  які суперечать публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі

  Наприклад, які містять антидержавні/расистські/назви чи емблеми екстремістських організацій тощо. 

  які суперечать декомунізаційному пакету законів

  Наприклад, які містять імена/псевдиніми керівників компартій, осіб, які працювали у радянських органах державної безпеки/назви, пов'язані з діяльністю компартії чи встановленням радянської влади та ін.

  які звичайно не мають розрізняльної здатності та не набули її внаслідок використання до дати подання заявки на ТМ 

  Наприклад, С,   1, 

  які складаються лише з загальновживаних (у тому числі у сучасній мові та торговельній практиці)/описових/оманливих (щодо товару чи особи) позначень, позначень, які відображають лише форму (обумовлену природним станом та ін.)

   

  Наприклад, ,

  які можна сплутати з добре відомими знаками

  Наприклад:

  Перелік добре відомих знаків в Україні знаходиться за посиланням.  

  які можна сплутати з географічними зазначеннями, які охороняються в Україні 

  Наприклад: 

  Перелік зареєстрованих в Україні географічних зазначень знаходиться за посиланням

  Вони можуть включатися в знаки тільки як елементи, що не охороняються, особами, які мають право користуватися географічними зазначеннями. 

  відтворюють назву сорту рослин, який було зареєстровано до дати подання заявки на ТМ (якщо позначення стосується сорту рослин такого самого чи спорідненого виду) Наприклад: Анджело Піровано (сорт винограду)

  які можна сплутати з раніше заявленими/зареєстрованими торговельними марками, комерційними найменуваннями

  Потрібно доводити неможливість введення споживачів в оману щодо виробника товарів/надавача послуг чи щодо товарів/послуг як таких. Законом передбачено 

  які можна сплутати з торговельними марками, що використовуються іншою особою в іноземній державі (за умови навності заперечення такої особи) - якщо заявка на таке позначення подана комерційним агентом чи предстваником такої особи.  Наприклад: (подана від імені дистрибутора)   

  Знайдіть більш ранні заявки/реєстрації, які ідентичні або схожі з Вашим брендом в Telegram-боті.