Столітня історія швейного бренду Singer: від патентування швейної машинки до зірок

Історія бренду Singer розпочинається з переїзду Ісаака Зінгера до Нью-Йорку у пошуках кращого життя. На цей момент він уже встиг запатентувати машинку для буріння землі, винайти прилад для нарізання дереву та металу, заснувати свою акторську трупу...

У Нью-Йорку Зінгер познайомився з конструктором Орсоном Фелпсом та за 11! днів покращив розробку Фелпса -  швейну машинку для домашнього використання. Винахід було запатентовано 12 серпня 1851 р. Вдосконалення Зінгера полягало у зміні конструкції голки та її ходу (це вирішило проблему заплутування ниток), винайденні “лапки” та столику для тканини. Винахід за патентом США № 8294 став прототипом  усіх наступних розробок у цій галузі. 

Патентування - це чудово, але як збільшити продажі побутових швейних машинок? Чи кожна пересічна домогосподарка тих часів могла дозволити собі придбання швейної машинки за 100 доларів? Звісно, що ні. Тому кмітливий винахідних зосередився на формуванні у суспільстві справжньої культури побутових швейних машинок. Популяризація знання про винахід, підвищення престижності домашніх швейних машинок, участь у ярмарках, залучення до продажів привабливих молодих жінок дали свої результати. На динаміку продажів продукції вплинули і зроблені винахідником удосконалення приладу: підвищення надійності та можливість ремонту машинки у домашніх умовах.   

Чи були у Ісаака Зінгера конкуренти? Звісно. Були і конкуренти, і судові справи. Ісаак Зінгер виплатив 15000$ компенсації за патентним спором із винахідником Елліасом Хоу за порушення прав на патент на голку з вушком. На вимогу суду Зінгер також був зобов'язаний виплачувати йому роялті з кожного проданого виробу. 
Розумні та вчасні дії Ісаака Зінгера та Елліаса Хоу (в результаті вони на певний час об'єднали свої зусилля) були спрямовані на отримання монополії на ринку. Бізнесмени скупили всі патенти дрібних виробників. У 1958 р. річний обсяг випуску швейних машинок під брендом Singer складав три тисячі штук.  

Наступні віхи в багаторічній історії компанії Singer - це отримання перемоги на міжнародній виставці у Парижі, відкриття першого заводу за межами США, завоювання світового ринку. розробка відомої та популярної навіть зараз моделі машинки № 15, реєстрація всесвітньо відомого логотипу (стилізованої літери S) у 1879 р., випуск першої електронної побутової швейної машинки. перенесення виробництва до країн Латинської Америки та Азії, банкрутство компанії у результаті кризи 1998 р та її реорганізація у судовому порядку. 
Зараз компанія Singer виробляє не лише швейні машинки. Брендом Singer маркується навіть продукція військового та космічного призначення. 

У чому запорука успіху та тривалого існування компаній? Винахідництво, інноваційність, ризиковість, підприємницький дух, захоплення своєю справою, наявність стратегії... Кожен власник може продовжити цей перелік, грунтуючись на власному досвіді.  Однак, без сумнівів, будь-який бізнес має бути відповідальним та добросовісним, поважати права інших, здійснювати чесну конкуренцію. 

Через сервіс Mister Register Ви можете:
✔ перевірити свою торгову марку. Краще, щоб Ваш бренд ні з ким не плутали;
✔ самостійно подати заявку на знак в УКРПАТЕНТ онлайн раніше за конкурентів;
✔ відстежувати нові торгові марки і заявки від певного заявника;
✔ підтримувати чинність патентів і свідоцтв у кілька кліків.
Усі можливості сервісу Mister Register тут.

12.06.2020 12:44