П'ять кроків власників бізнесу: від розробки логотипу до реєстрації ТМ

Якщо Ви читаєте цей блог - значить всі складнощі неймінгу або редизайну логотипу, вибору кольорової гами вашого бренду, спілкування з дизайнерами, погодження ейдетики та затвердження брендбуку позаду. Залишилось останнє, але не менш важливе- реєстрація торгової марки.

Вирішили зареєструвати власний бренд самостійно? Відтепер реєстрація торгової марки в Україні онлайн - реальність. З чого розпочати і які мають бути кроки у цьому напрямку? 

Крок перший: визначитися з товарами і послугами, які будуть вироблятися чи надаватися під вашою ТМ. Доцільно скласти детальний перелік не лише поточних товарів і послуг, але й тих, виробництво чи надання яких заплановано на майбутнє. Перелік товарів і послуг - це основа для підбору класів Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП). Наприклад, надаєте зараз послуги автомийки чи ремонту автомобілів, а в планах - відкрити магазин автозапчастин при мийці чи СТО чи навіть облаштувати кафе? Внесіть ці послуги до переліку.

Крок  другий: підібрати класи МКТП.  МКТП - це подібна до КВЕДів або Митного класифікатора класифікація,. Вона обов'язково використовується під час реєстрації торгових марок. Всі товари і/або послуги, для яких планується зареєструвати знак, повинні бути згруповані у відповідні класи МКТП. В основу групування покладений принцип однорідності товарів і послуг. Важливо правильно підібрати класи МКТП, адже розширити перелік товарів та послуг за поданою заявкою на знак або за зареєстрованою ТМ неможливо. Ваш бренд охороняється тільки для тих товарів (послуг), для яких він зареєстрований. Наприклад, якщо Ви зареєстрували торгову марку для послуг 37-го класу (скажімо, для послуг СТО та автомийки), то будь-хто може зареєструвати цей знак в 43-му класі (послуги кафе та барів) чи для товарів  25-го класу (одяг). 

Крок третій: провести попередній інформаційний пошук. Попередній інформаційний пошук - це перевірка торгової марки. У результаті Ви будете мати інформацію про всі ідентичні чи подібні  ТМ, що раніше зареєстровані чи подані на реєстрацію в Україні для  таких самих чи подібних товарів і послуг. Для чого це потрібно? Ви оціните шанси на реєстрацію для Вашого логотипа, будете знати до чого готуватися в процесі експертизи, визначитесь з тим подавати на реєстрацію кольоровий знак чи без зазначення кольору, а можливо й відкорегуйте зображення чи запланований перелік товарів і послуг. Невеликий лайфхак: попередню перевірку краще  робити ще на етапі неймінгу і співпраці з дизайнерами, щоб не потрапити у ситуацію, коли “вистражданий” протягом не одного місяця логотип, на розробку якого витрачені кошти, виявляється непридатним для реєстрації як торгової марки. До того ж будуть витрачені кошти на оплату держзборів за подання заявки. Держзбори не повертаються у випадку відмови в реєстрації знаку. 

Крок четвертий: подати заявку на реєстрацію знаку. Якщо Ви пройшли перші три кроки, то самостійно подати заявку на реєстрацію знаку - взагалі не проблема. Відтепер можна подати заявку на ТМ онлайн через сервіс Mister Register - без відвідування закладу експертизи, вибору патентного повіреного чи порівняння цін на послуги різних компаній, без страждань під час заповнення спеціальних заяв на реєстрацію знаку. 

Як це зробити? У сервісі Mister Register є всі інструменти для самостійної реєстрації торгової марки:
✅ Переходьте у телеграм бот https://t.me/misterregisterbot?start=1
✅ Жміть кнопку START та обирайте у меню “Подати заявку на ТМ”
✅ Відповідайте на прості питання
✅ Підписуйте заявку своєю ЕЦП чи делегуйте все сервісу
✅ Завантажуйте офіційну розписку УКРПАТЕНТу з номером заявки 
✅ Отримуйте нагадування про Ваші подальші дії та строки під час експертизи заявки 

Крок п'ятий:  вчасно сплатіть державні збори та мито й отримайте свідоцтво на товарний знак через зручний поштовий сервіс. Це все реально зробити у декілька кліків. 

Усі можливості сервіса Mister Register тут.

11.06.2020 11:11