Навіщо потрібно моніторити власну ТМ

Ваш бренд зареєстровано. Або ж Ви нещодавно подали заявку на ТМ й попередній пошук “чистий” - тобто є всі шанси на реєстрацію. Можна видихнути? Змушені Вас засмутити...  

Ви помиляєтесь, якщо вважаєте, що подана заявка чи навіть зареєстрований знак  - це 100% гарантія того, що ніхто не спробує подати на реєстрацію знак, який є подібним до Вашої ТМ. 

Якщо спроба зареєструвати “ворожу” ТМ буде вдалою, то для Вашого бізнесу - це, щонайменше, недоотриманий дохід. А споживачі будуть введені в оману щодо товару чи послуги або щодо їх виробника або надавача. Власник зареєстрованої ТМ конкурента отримає законне право використовувати її на товарах та послугах, при зберіганні  товарів, пропонуванні їх до продажу, імпорті та експорті, в діловій документації, в мережі інтернет та іншим чином, як це передбачено законодавством. Набагато простіше попередити таку реєстрацію, аніж вирішувати справу у суді вже після отримання конкурентом охоронного документу. 

Чи Вам відомо, що будь-яка особа може подати заперечення проти реєстрації ТМ у будь-який момент до моменту сплати за заявкою державного мита? 

Якщо заперечення подане, то це означає, що заявку конкурента не зареєструють? Насправді, експерт при прийнятті рішення має право (а не обов'язок) врахувати аргументи, що надані у Вашому запереченні. Заявнику буде направлена копія заперечення і він має право надати свою відповідь з контраргументами. Отже, це справжнє змагання під час розгляду заявки. Вирішальне слово - за експертом 

Тож давайте з самого початку. Дізналися про подання такої самої чи схожої ТМ? Які наступні кроки? 

Крок перший: не робити необачні кроки під впливом емоцій, подумати, проаналізувати обсяг прав за заявкою конкурента (тобо порівняти “картинки” своєї та знайденої ТМ, перелік товарів/послуг за ними), вивчити діяльність заявника-конкурента та прийняти зважене рішення щодо доцільності вступати у боротьбу. Дайте чесні відповіді самим собі на наступні питання: чи дійсно знаки схожі (візуально, за звучанням та за змістом), чи дійсно бізнес заявника за знайденою заявкою вже заважає чи заважатиме у майбутньому Вашому бізнесу, чи дійсно споживачі можуть бути введені в оману щодо виробників товарів/надавачів послуг, або щодо товарів та послуг як таких. Краще не зловживати правом на подання заперечення проти реєстрації знаку - будуйте чесний та відповідальний бізнес. 

Крок другий: у разі прийняття рішення боротися із виявленою заявкою, слід сплатити державний збір та подати заперечення проти реєстрації знаку. У ньому потрібно логічно та послідовно викласти свої аргументи. Пам'ятайте, що не підкріплене доказами заперечення в стилі “Баба Яга-проти”  - не краще рішення. Експерт може не прийняти його до уваги.  Не знаєте як грамотно скласти заперечення - звертайтесь до нашого сервісу. Всебічна підтримка та кваліфікована допомога гарантовані.  

Попереджений - значить озброєний. Відстежуйте заявки конкурентів. Наразі це просто. Сервіс Mister Register стоїть на сторожі Вашої інтелектуальної власності 24/7, адже має повністю автоматизовану функцію моніторингу ТМ: 
✔️ Переходьте в Телеграм-бот за посиланням: https://t.me/misterregisterbot?start=1 
✔️ Жміть кнопку START
✔️ Обирайте у меню “Моніторинг”-”Заявки на схожіть”
✔️ Відповідайте на прості питання 
✔️ Негайно дізнавайтесь про подання  ідентичних чи схожих ТМ

Сервіс Mister Register має й інші опції моніторингу: заявок від конкретного заявника, строків дії охоронних документів на торгові марки, промислові зразки, винаходи та корисні моделі. 
 
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, дізнайтеся більше про можливості сервісу на сайті: https://mister-register.com/

26.06.2020 13:58