5 помилок при самостійній реєстрації ТМ

У світі немає нічого неможливого. Самостійна реєстрація торгової марки в Україні - не виключення. Особливо зараз, коли все можна зробити онлайн у декілька кліків, не витрачаючи часу на пошук патентних агенцій, порівняння цін на їх послуги, укладання договорів та інше.  Вільний час варто використати з користю для себе чи для бізнесу.  

Втім, радимо прочитати інформацію нижче та вчитися на чужих помилках. Поїхали: 

Помилка перша: при складанні заявки на товарний знак використовується перелік товарів/послуг із попередніх реєстрацій товарних знаків чи заявок, які зараз знаходяться на експертизі. Начебто гарна ідея. Чому ж ні?

Перелік товарів і послуг у заявці має складатися з урахуванням вимог чинної редакції Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП). Редакції постійно переглядаються і оновлюються. Зараз, наприклад, діє 11-та редакція МКТП (версія 2020 р.). Навіть у різних версіях МКТП товари та послуги можуть бути згруповані по-різному, мати різні переклади українською мовою. Порівняно з минулорічною версією, версія МКТП 2020 року містить близько 300 змін, доповнень, уточнень. 

Корисна порада від сервісу Mister Register: перед поданням нової заявки обов'язково перевіряйте актуальність формулювань у переліку товарів/послуг, який використовувався раніше. Або ж складіть актуальний перелік товарів і послуг, скориставшись зручною системою підбору класів МКТП на сайті сервісу. 

Помилка друга: подати заявку на товарний знак без проведення попереднього інформаційного пошуку. Чому попередній інформаційний пошук - це важливо? 

Попередній інформаційний пошук - це перевірка торгової марки. У результаті Ви отримаєте інформацію про всі ідентичні чи подібні ТМ, що були раніше зареєстровані чи подані на реєстрацію в Україні для таких самих чи подібних товарів і послуг. Що дає така перевірка? Розуміння всіх шансів на реєстрацію логотипа. Ви будете знати до чого готуватися в процесі експертизи, зможете визначитися з тим подавати на реєстрацію кольоровий знак чи обрати варіант подачі заявки без зазначення кольору. Важливо, щоб Ваш бізнес ні з ким не плутали. Тому, можливо, навіть буде прийняте рішення змінити лого перед подачею заявки чи відкоригувати запланований перелік товарів і послуг.

Корисна порада від сервісу Mister Register: попередню перевірку краще  робити ще на етапі неймінгу і співпраці з дизайнерами, щоб не потрапити у ситуацію, коли “вистражданий” протягом кількох місяців логотип виявиться непридатним для реєстрації як торгової марки - Ви витратите кошти на розробку лого та оплату держзборів за подання заявки, а зареєструвати його в якості торгової марки не зможете. Державні збори не повертаються у випадку відмови в реєстрації знаку. 

Помилка третя:  торгова марка, що подається на реєстрацію, в принципі не може бути зареєстрована, оскільки не відповідає вимогам законодавства. Або ж вона містить певні елементи, які краще не включати до складу знаку. Наявність таких елементів призведе до отримання запитів експертизи про скорочення переліку товарів і послуг або ж про надання певних доказів чи дозволів. Для прикладу: торгова марка містить напис “вареники” (бо первісно лого розроблялось для нанесення саме на етикетку з варениками). Торгову марку Вам зареєструють виключно для товару вареники. Є плани розширити  асортимент продукції? Для того, щоб отримати правову охорону для нових товарів слід подавати нову заявку. А це додаткові витрати часу та грошей як на етапі подання заявки, так і на етапі продовження строку дії свідоцтв на товарні знаки. 

Читайте корисні поради від сервісу Mister Register: як правильно скласти перелік товарів і послуг за заявкою та про що слід пам'ятати при реєстрації власного бренду

Четверта помилка: в заявці на товарний знак зазначається неактуальна адреса для листування. Взагалі, в заяві можна вказати будь-яку адресу для листування. Однак знайте, що на цю адресу впродовж практично дворічного періоду експертизи заявки УКРПАТЕНТ направлятиме повідомлення, які вимагатимуть вчасної відповіді. Ви повинні бути впевнені в тому, що Вам буде доставлена вся кореспонденція, направлена на зазначену у заяві адресу для листування. 

Корисні опції сервісу Mister Register: онлайн подача заявки позбавить Вас від “головного болю” спілкування з Укрпоштою, відстеження та “виловлювання” листів, направлених на Ваше ім'я.  У разі подання заявки через сервіс Mister Register листування з УКРПАТЕНТом відбуватиметься в електронному вигляді (з використанням Вашого ЕЦП чи ЕЦП представника за заявкою). Оригінал свідоцтва на товарний знак ми направимо через обрану Вами службу доставки.  

П'ята помилка: недотримання строків відповідей на запити експертизи та строків сплати державних зборів і мита. Які наслідки цього?  Насправді - дуже різні: від визнання заявки неподаною або її відкликання до необхідності сплати додаткових зборів за поновлення строків чи винесення остаточної відмови в реєстрації знаку... Державні збори за подачу заявки не повертаються у разі відмови у реєстрації знаку чи скорочення кількості класів в процесі експертизи. Недотримання строків - це як мінімум прямі втрати для Вас чи Вашого бізнесу. 

Корисні опції сервісу Mister Register: у разі подання заявки через сервіс Mister Register Ви отримуватимете нагадування про всі строки, реквізити для сплати зборів та мита, можете завантажити шаблони відповідей на запити експертизи. Відтепер не потрібно тримати у голові всі дедлайни - сервіс  Mister Register буде пам'ятати за Вас все. Всебічна підтримка також гарантована. 

Mister Register - це справжній цифровий патентний повірений: 
✅ Тисніть кнопку “розпочати” на цьому сайті та переходьте у телеграм бот. 
✅ Обирайте у меню “Провести пошук ТМ” чи “Подати заявку на ТМ”. 
✅ Відповідайте на прості питання та користуйтесь зручною системою підбору класів МКТП
✅ Підписуйте заявку своїм ЕЦП або делегуйте все сервісу
✅ Завантажуйте офіційну розписку УКРПАТЕНТу з номером заявки 
✅ Отримуйте нагадування про Ваші подальші дії та строки 

22.06.2020 10:42